Online kursevi
Podrška
Besplatno
5.0

Java za početnike – besplatan kurs programiranja

Zavirite u svet programiranja uz učenje osnova programskog jezika Java, kao i njegovog najvažnijeg segmenta - Objektno Orijentisanog programiranja - potpuno besplatno!

Java Osnove Java OOP Java GUI
notebook
29 lekcija
tv
6h snimljenog materijala
clock
2 meseca pristupa

O kursu

Želiš da uđeš u svet programiranja, ali ne znaš da li ćeš se snaći?

Upravo zbog toga osmislili smo besplatni kurs Java programiranja. Kroz jasno strukturisane lekcije i praktične vežbe, naučićete osnovne koncepte  Java programskog jezika, jednog od najpopularnijih programskih jezika, zbog njegove široke primene. Prijavi se na besplatni online kurs Java i proveri da li je programiranje za tebe!

Šta se uči na kursu Java za početnike?

Java programski jezik – osnove programiranja

U prvom delu objasnićemo osnove Java programskog jezika – tipove podataka, operatore, nizove, kondicionale i petlje, a stečeno znanje primenićemo na vežbi.

Objektno orjentisano programiranje

Nakon prvog dela, idemo korak dalje i upoznajemo se sa konceptom Objektno orijentisano programiranje. Naučićemo šta su klase i objekti, ali i osnovne koncepte OOP-a. Poslednji deo obuhvata učenje Java Swing-a i uz njega ćemo zaokružiti učenje Java programskog jezika.

Praktičan rad

Znamo koliko je praksa važna i zbog toga ćete imati priliku da stečeno znanje primenite i na vežbi.

Česta pitanja

Da li je potrebno predznanje za Java besplatni kurs programiranja?

Kurs ne zahteva predznanje. Koncept kursa je takav da se prvo uče osnove programiranja. Na ovaj način polaznici svih nivoa obrazovanja i različitih oblasti mogu da se prijave na kurs.

Težina kursa: tezina kursa 1/6

Šta kada završim besplatni online kurs Java za početnike?

Nakon ovog besplatnog kursa, videćete da li imate „programerski kliker“, ali i da li želite da nastavite sa učenjem programiranja. Ako je odgovor pozitivan, imamo nekoliko predloga kako možete da nastaviš svoju edukaciju.

Ukoliko želiš da naučiš više o Java programskom jeziku  – Online Java Basic kurs nudi mogućnost da „zagrebeš ispod površine“ i naučiš temeljno ovaj programski jezik. Za kompletno učenje Java programskog jezika, ali i njegovog najpopularnijeg i najkorišćenijeg framework-a Spring pripremili smo sveobuhvatni kurs – Online kurs Java programiranje ili Kurs Java Spring u učionici.

Ukoliko te zanima razvoj mobilnih aplikacija, možemo preporučiti Online kurs Android programiranje, jer su aplikacije za Android uređaje pisane upravo u Java programskom jeziku.

Budite slobodni da nas kontaktirate, za vas smo uvek dostupni:

Telefoni: 066/659-65-12 i 064/64-178-29
Viber: +381 66 6596512
WhatsApp: +381 66 6596512
Email: school@cubes.rs

Ocene polaznika kursa

Izuzetno prijatan kurs. Dovoljno razumljiv, medjutim sve što se radi na video kursu je neophodno napraviti "sliku" u glavi vezano za objekte, klase, metode i td. šta je prioritet, glavno kao

Miroslav Dražić

sve pohavle

Milos Nedeljkovic

Jasno i konkretno. Puno prakti?nog rada.

Vesna Mirčetić

Dosta je jednostavan, cak i za pocetnike, a ipak sadzi u sebi sve sto bi trebalo.

Branko Jankovic

Odlican kurs, sve pohvale za profesora!

Nemanja Dulović

Sjajan kurs, temeljan. Svaka preporuka za isti.

Stefan Đorđević

Svaka pohvala za objasnjavanje i predavanje od strane predavaca Vladana Dzulovica. Jako sistematican i praktican vid predavanja. Svaka pohvala jos jednom.

Nikola Bogdanovic

TOP TOP TOP

Milan Knezevic

Odlican kurs,sve pohvale za Vas rad!

Daniela Babic

Kurs je sadržajan, kvalitetan , detaljan i veoma koristan za uvo?enje u programiranje. Svaka pohvala.

Marta Rodić

Odlicno!

Mladen Slijepcevic

mnogo mi se dopada nacin rada, volim IT i rad sa kompjuterom. za svaku pohvalu srdacan pozdrav

Suncica Pavlovic

Odlicno objašnjeno, bravo, hvala, nadam se uspešno završenom ispitu !

Zorica Obradovic

Predavači

Marko Dragonjić

Marko
Dragonjić

Marko, diplomirani inženjer računarske tehnike i informatike, nakon završene Vojne akademije, od 2009. godine radio je na razvoju i održavanju informacionih sistema za potrebe Ministarstva odbrane. Karijeru je nastavio u kompaniji Code Synapsis, a nakon toga prelazi u Cubes, gde radi kao Team lead Mobile tima i kao predavač, a od 2020. godine i kao direktor Cubes School. Marko je svoje široko iskustvo u različitim tehnologijama: Java, JSF, JSP, ORACLE, ANDROID, SWIFT, iOS iskoristio i osmislio sveobuhvatne i kvalitetne obuke, kako bi polaznici stekli sva neophodna znanja za početak rada.

Pročitaj više

Plan i program